Pages Navigation Menu

Nieoficjalna strona Phila Collinsa

Going Back - Phil Collins
phil-collins-brother-bear
phil-collins-testify
phil-collins-tarzan
phil-collins-dance-into-the-light
phil-collins-both-sides
phil-collins-serious-hits-live
phil-collins-but-seriously
phil-collins-no-jacket-required
phil-collins-hello-i-must-be-going
phil-collins-face-value

Phil Collins – kilka ciekawostek

Phil Collins – kilka ciekawostek

Czasem ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, z dziwnych źródeł, nawet o takich zdawało by się już “prześwietlonych” osobach, jak Phil Collins 🙂

National Public Radio, w programie “Wait Wait… Don’t Tell Me!” gościem był Billy Collins. Profesor City University of New York i uznany w Stanach poeta. Nie podano by był on jakkolwiek spokrewniony w Philem. Częścią programu, jest zadanie gościowi trzech pytań, z czego musi on poprawnie odpowiedzieć na dwa. Jeśli tak się stanie, wygra nagrodę dla jednego ze słuchaczy. Pytania dotyczyły Phila Collinsa i wcale nie były łatwe 🙂 Kto poradzi sobie sam po angielsku, może podążyć powyższym linkiem. Kto nie umie lub mu się nie chce, może czytać dalej:

  1. Phil twierdził iż był jednym z dzieciaków grającym epizod  w filmie “Chitty Chitty Bang Bang”. Jednak ujęcia z jego udziałem nie zostały użyte, gdyż miał na ręce opatrunek, który nie spodobał się reżyserowi.
  2. Okazuje się, co było dla mnie największym zaskoczeniem w całej audycji, że Phil Collins jest znawcą Bitwy o Alamo! Mało że “znawcą”. Rolling Stone Magazine używa słowa “obsesja”, a  The New Yorker określa Phila jako “najbardziej prominentnego experta”. Coś w tym musi być, gdyż 6 marca 2012 roku, na półkach księgarskich pojawiła się pozycja The Alamo and Beyond: A Collector’s Journey, której autorem jest Phil Collins. No i masz… kto by pomyślał… 
  3. phil-collins-against-all-oddsPiosenka “Against All Odds” do filmu o tym samym tytule, została nominowana do Oskara. Do organizatorów dotarła informacja że Collins z chęcią wykonałby ten utwór na żywo podczas ceremonii. Jednak producenci gali z 1984 roku, odmówili. Stwierdzili iż już nie ma miejsca, by upchać gdzieś występ Phila Coopera… Nie wiem czy to agent Phila nie umiał pisać, czy producenci czytać, koniec końców piosenkę wykonała Ann Reinking. Podobno przez jakiś czas po tym nieporozumieniu, Phil zapowiadał wykonanie owej piosenki tak “Nie ma dziś z nami pani Ann Reinking, domyślam się wiec że muszę sam zaśpiewać swoją piosenkę”.

… ale Bitwa o Alamo… ? 🙂

Ciekawy wpis?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars średnia ocena: 4.00

Loading...

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *