Pages Navigation Menu

Nieoficjalna strona Phila Collinsa

Going Back - Phil Collins
phil-collins-brother-bear
phil-collins-testify
phil-collins-tarzan
phil-collins-dance-into-the-light
phil-collins-both-sides
phil-collins-serious-hits-live
phil-collins-but-seriously
phil-collins-no-jacket-required
phil-collins-hello-i-must-be-going
phil-collins-face-value

Hook

gatunek: animowany
reżyseria: Steven Spielberg
występują: Phil Collins (inspektor Good), Bob Hoskins, Julia Roberts, Dustin Hoffman, Robin Williams
muzyka: John Williams
czas: 2.16 h
dystrybucja:  
nagrody: 5 nominacji do Oscara
opis:
Wspaniała reżyseria, doskonała obsada, niezwykły rozmach, świetna muzyka i piosenki, 5 nominacji do Oscara, a przede wszystkim temat, który z pewnością porwie każdego młodego widza. “Hook” to barwne widowisko fantasy, zrealizowane na motywach klasycznej baśni o Piotrusiu Panu – postaci słynnej na całym świecie.

Najgłośniejszą filmową wersją przygód Piotrusia Pana była animowana opowieść stworzona w 1953 roku w wytwórni Walta Disneya. Spielberg nosił się z zamiarem nakręcenia jej wiernego remake’u z udziałem prawdziwych aktorów. Tytułową rolę zgodził się zagrać Michael Jackson. Do realizacji przedsięwzięcia nie doszło. W 1990 roku na biurko Spielberga trafił scenariusz “Hooka”, który po części spełniał marzenia reżysera, choć odbiegał od pierwowzoru, wnosił do niego elementy współczesności, a zwłaszcza czynił głównego bohatera dorosłym człowiekiem. Ten zabieg okazał się bardzo trafny. Film doskonale sprawdza się jako rozrywka dla całej rodziny.

Peter Banning prowadzi świetnie prosperujący biznes. Bardzo kocha żonę Moirę i dzieci, ale często zapomina o obowiązkach męża i ojca. Mimo nawału zajęć udaje mu się w końcu wygospodarować czas na wyjazd z rodziną do Londynu, by tam spędzić Boże Narodzenie u prababci. Nie rozstaje się jednak z telefonem komórkowym i ciągle wydaje służbowe polecenia za ocean. Nagle sprawy przybierają dramatyczny obrót. Dzieci znikają w tajemniczych okolicznościach. Przed Peterem staje wróżka Dzwoneczek i przekonuje go, że jako chłopiec był Piotrusiem Panem, a jego dzieci porwał z zemsty okrutny kapitan Hak.

Jak oceniasz ten film?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Nikt jeszcze nie oceniał. Bądź pierwszy :)

Loading...

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *